Główna » Bieg Kwitnącej Jabłoni

Bieg Kwitnącej Jabłoni

Trasa anglosaska (bieg w górę i w dół) o długości około 6,6km i przewyższeniu sięgającym 238m. Miejscem rywalizacji będą urokliwie drogi i dróżki gminne. Meta wyznaczona będzie tradycyjnie przy miejscowym Orliku.

Start biegu rozpoczyna się przy orliku i prowadzi asfaltową drogą, po ok 300m skręca lekko w prawo i rozpoczyna się pierwszy podbieg na tak zwane pożogi. Dalej po ok 2km wbiegamy na leśną dróżkę w Czarnym Lesie i tak w górę aż do 3km gdzie czeka na nas punkt z wodą dla ochłodzenia :).

Po dotarciu na ”szczyt” za naszymi plecami znajduje się pasmo Beskidu Sądeckiego m.in Cebulówka i dalej Koziarz, ale te widoki będziemy podziwiać wracając do mety :). Dalej biegniemy w miare wyrównanym terenem w środku lasu, by za chwilę zacząć zbieg, ale tu jeszcze przez chwile możemy delektować się widokiem gór m.in przy dobrej pogodzie – Tatr :), teraz już wbiegamy na asfalt i z góry wśród sadów kwitnących jabłoni :), i tak podziwiając widoki dobiegamy do mety zastanawiając się kiedy pokonaliśmy niespełna 7km w pięknym otoczeniu lasów, gór i wspaniałej atmosfery :).

A na mecie czeka na nas piękny medal oraz posiłek.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE!!!

Profil trasy

Plik GPX